Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά

Αρχική Σελίδα

Γενικά Άρθρα

Γνωμικά

"Εκπαίδευση είναι η προοδευτική ανακάλυψη της άγνοιάς μας".
Γoυίλ Nτούραντ

"Εκπαίδευση δεν είναι το γέμισμα ενός κουβά, αλλά το άναμμα ενός κεριού".
Γουίλιαμ Μπάτλερ Γιτς

"Εκπαίδευση είναι η διαδικασία αντικατάστασης ενός άδειου μυαλού με ένα ανοιχτό".
Γουίλιαμ Φορμπς

"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα μάθαμε έχουν ξεχαστεί".
Φρέντερικ Σκίνερ

"Αν νομίζετε ότι η εκπαίδευση είναι ακριβή, δοκιμάστε την άγνοια".
Ντέρεκ Μποκ

"Αυτό που θέλουμε είναι να δούμε το παιδί να κυνηγά τη γνώση και όχι η γνώση να κυνηγά το παιδί".
Τζορτζ Μπέρναρντ Σο

"Ό,τι είναι ένα γλυπτό για έναν μαρμάρινο ογκόλιθο είναι η παιδεία για μια ανθρώπινη ψυχή"
Τζόζεφ Αντισον

"Ο δάσκαλος είναι σαν το ακόνι. Δεν κόβει ο ίδιος, ακονίζει για να κόβει".
Οδ. Ελύτης

"Ο καλός δάσκαλος είναι σαν το κερί: αναλώνεται προκειμένου να φωτίσει τον δρόμο για τους άλλους".
Ανώνυμος

ΠΥΣΠΕ Πειραιά

ΣΥΝΘΕΣΗ ΠΥΣΠΕ

Α. Τακτικά μέλη

  1. Νίκας Λεωνίδας, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, ως Πρόεδρος.
  2. Μανωλάκος Πέτρος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 1ου Δημ.Σχολείου Περάματος, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Λιάπη Βασιλική, κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 12ου Δημ.Σχολείου Κερατσινίου, ως μέλος.
  4. Καπόνης Χρήστος, κλ. ΠΕ70, του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σαλαμίνας, ως αιρετό μέλος.
  5. Μεντάκης Αναστάσιος, κλ. ΠΕ16.01, του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά, ως αιρετό μέλος.

 

 Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

  1. Παπαδόπουλος Νικόλαος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του Ειδικού Δημ. Σχολείου Αυτιστικών Πειραιά
  2. Νικολάου Ηλίας, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 44ου Δημ. Σχολείου Πειραιά.
  3. Κιναλή Μαρία, κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 40ου Δημ. Σχολείου Πειραιά.
  4. Κουτσώνης Βύρων, κλ. ΠΕ70, του 18ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά.
  5. Σαββάκη Ελένη, κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 9ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά.

 

Απόφαση "ANAΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΠΥΣΠΕ ΠΕΙΡΑΙΑ 4-9-2017 "

 

ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΥ ΠΥΣΠΕ

 

Α. Τακτικά μέλη

 

  1. Νίκας Λεωνίδας, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, ως Πρόεδρος.
  2. Μανωλάκος Πέτρος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 1ου Δημ.Σχολείου Περάματος, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Λιάπη Βασιλική, κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 12ου Δημ.Σχολείου Κερατσινίου, ως μέλος.
  4. Καπόνης Χρήστος, κλ. ΠΕ70, του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σαλαμίνας, ως αιρετό μέλος.
  5. Μεντάκης Αναστάσιος, κλ. ΠΕ16.01, του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά, ως αιρετό μέλος.
  6. Γεωργούλα Αντωνία, κλ. ΠΕ70,Σχολικός Σύμβουλος.
  7. Τσουλφάς Θεόδωρος, κλ. ΠΕ70, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

 

 Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

 

  1. Παπαδόπουλος Νικόλαος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του Ειδικού Δημ. Σχολείου Αυτιστικών Πειραιά
  2. Νικολάου Ηλίας, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 44ου Δημ. Σχολείου Πειραιά.
  3. Κιναλή Μαρία, κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 40ου Δημ. Σχολείου Πειραιά.
  4. Κουτσώνης Βύρων, κλ. ΠΕ70, του 18ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά.
  5. Σαββάκη Ελένη, κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 9ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά.
  6. Μίτιλης Αχιλλέας, κλ. ΠΕ70, Σχολικός Σύμβουλος.
  7. Βαπορίδου Αικατερίνη, κλ. ΠΕ05, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

 

Απόφαση "Υ.Α. Επιπρόσθετα Μέλη 19-5-2017 "

 

Σχολικοί Σύμβουλοι

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΕ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΠΕ70

Ζ & Η. Περιφερειακές Ενότητες Πειραιά & Νήσων
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΧΟΛΕΙΑ
ΡΙΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 63η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής

ΙΔ. ΔΣ ΣΤΕΓΚΑ, ΙΔ. ΔΣ ΝΤΟΡΕΜΗΣ, 1ο Δραπετσώνας, 2ο Δραπετσώνας, 3ο Δραπετσώνας, 4ο Δραπετσώνας, 1ο Κερατσινίου, 4ο Κερατσινίου, 8ο Κερατσινίου, 11ο Κερατσινίου, 13ο Κερατσινίου, 21ο Κερατσινίου, Ποταμού Κυθήρων, Χώρας - Καρβουνάδων Κυθήρων

64η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής: ΙΔ. ΔΣ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, 7ο Κερατσινίου, 20ο Κερατσινίου

ΠΑΝΑΓΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   1ο Πειραματικό Ραλλείου, 3/Θ Πειραματικό Ραλλείου, 1/Θ Πειραματικό Ραλλείου
ΜΙΤΙΛΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 65η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής

2ο Νίκαιας, 3ο Νίκαιας, 6ο Νίκαιας, 9ο Νίκαιας, 10ο Νίκαιας, 13ο Νίκαιας, 15ο Νίκαιας, 18ο Νίκαιας, 19ο Νίκαιας, 20ο Νίκαιας, 23ο Νίκαιας, 25ο Νίκαιας, 26ο Νίκαιας, 27ο Νίκαιας

70η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής: 1ο Κορυδαλλού, 6ο Κορυδαλλού, 8ο Κορυδαλλού, 9ο Κορυδαλλού

ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 66η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής

ΙΔ.ΔΣ ΑΡΜΕΝΙΚΟΣ ΚΥΑΝΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, 1ο Νίκαιας, 4ο Νίκαιας, 5ο Νίκαιας, 7ο Νίκαιας, 8ο Νίκαιας, 11ο Νίκαιας, 12ο Νίκαιας, 14ο Νίκαιας, 17ο Νίκαιας, 1ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 2ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 4ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 5ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 6ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη

70η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής: 2ο Κορυδαλλού, 4ο Κορυδαλλού, 5ο Κορυδαλλού, 10ο Κορυδαλλού

ΓΕΩΡΓΟΥΛΑ ΑΝΤΩΝΙΑ 67η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής

ΙΔ.ΔΣ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΕΙΟΝ, ΙΔ. ΔΣ ΠΡΑΞΙΣ & ΠΡΑΞΕΙΣ, ΙΔ. ΔΣ ΖΑΝ ΝΤΑΡΚ, 2ο Πειραιά, 3ο Πειραιά, 20ο Πειραιά, 21ο Πειραιά, 22ο Πειραιά, 23ο Πειραιά, 26ο Πειραιά, 28ο Πειραιά, 29ο Πειραιά, 32ο Πειραιά, 33ο Πειραιά, 34ο Πειραιά, 38ο Πειραιά, 50ο Πειραιά, 54ο Πειραιά, 55ο Πειραιά, 56ο Πειραιά

70η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής: 12ο Κορυδαλλού, 13ο Κορυδαλλού, 16ο Κορυδαλλού

ΜΠΟΥΝΤΑ ΕΛΕΝΗ 68η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής

ΙΔ.ΔΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ, 1ο Νέου Φαλήρου, 2ο Νέου Φαλήρου, 14ο Πειραιά, 15ο Πειραιά, 17ο Πειραιά, 35ο Πειραιά, 36ο Πειραιά, 47ο Πειραιά, 53ο Πειραιά, 1ο Αίγινας, 2ο Αίγινας, Βαθέος Αίγινας, Πέρδικας Αίγινας, Κυψέλης Αίγινας, Αγίων Ασωμάτων Αίγινας, Μεσαγρού Αγίας Μαρίνας Αίγινας, Αγκιστρίου

70η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής: ΙΔ. ΔΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ, 3ο Κορυδαλλού, 11ο Κορυδαλλού, 18ο Κορυδαλλού

ΣΚΡΕΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 69η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής

ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ΙΔ. ΔΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ, 1ο Πειραιά, 5ο Πειραιά, 6ο Πειραιά, 8ο Πειραιά, 9ο Πειραιά, 11ο Πειραιά, 13ο Πειραιά, 18ο Πειραιά, 27ο Πειραιά, 30ο Πειραιά, 40ο Πειραιά, 41ο Πειραιά, 43ο Πειραιά, 44ο Πειραιά, 46ο Πειραιά

64η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής: 12ο Κερατσινίου, 14ο Κερατσινίου, 23ο Κερατσινίου

ΜΑΝΩΛΑΚΟΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ 71η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής

ΙΔ.ΔΣ ΗΛΙΑΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ, 1ο Σαλαμίνας, 2ο Σαλαμίνας, 3ο Σαλαμίνας, 4ο Σαλαμίνας, 5ο Σαλαμίνας, Φοίνικα Σαλαμίνας, Αιαντείου Σαλαμίνας, Αμπελακίων Σαλαμίνας, Βασιλικών Σαλαμίνας, Παλουκίων Σαλαμίνας, Σεληνίων Σαλαμίνας, 1ο Ύδρας, 2ο Ύδρας

64η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής: 5ο Κερατσινίου, 9ο Κερατσινίου, 10ο Κερατσινίου, 15ο Κερατσινίου

ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ 72η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής

ΙΔ. ΔΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ, ΙΔ. ΔΣ ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ , 1ο Περάματος, 2ο Περάματος, 3ο Περάματος, 4ο Περάματος, 5ο Περάματος, 6ο Περάματος, 8ο Περάματος, Νέου Ικονίου, 1ο Πόρου, 2ο Πόρου, Γαλατά Τροιζηνίας, Μεθάνων, Τροιζηνίας, Αγίου Γεωργίου Τροιζηνίας, Καρατζά Τροιζηνίας, Καλλονής Τροιζηνίας, Σπετσών

64η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής: 3ο Κερατσινίου, 6ο Κερατσινίου, 18ο Κερατσινίου, 24ο Κερατσινίου

 

ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ: ΜΠΑΛΑΜΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕ05: ΡΕΪΣΗ-ΜΑΤΣΟΥΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ
ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕ06: ΜΠΕΧΛΙΚΟΥΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕ07: ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ, ΜΕΛΙΣΣΑ ΙΡΙΣ
ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕ11: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΚΕΛΛΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕ16: ΠΟΛΥΜΕΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕ19: ΛΑΔΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

 

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΕ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΠΕ60 

Ζ & Η. Περιφερειακές Ενότητες Πειραιά & Νήσων
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΧΟΛΕΙΑ
ΒΑΓΗ - ΣΠΥΡΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 24η Περιφέρεια Προσχολικής Αγωγής Αττικής

ΙΔ. ΝΓ ΛΑΜΠΙΡΗ, 2ο ΙΔ. ΝΓ ΚΑΡΟΥΖΕΛ, ΙΔ. ΝΓ ΖΑΒΟΛΑΚΙΑ, ΙΔ. ΝΓ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ, ΙΔ. ΝΓ ΠΟΥΛΙΑ, ΙΔ. ΝΓ ΜΠΕΚΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΙΔ. ΝΓ ΤΖΑΝΙΝΗ ΘΕΜΙΣ, ΙΔ. ΝΓ ΣΤΡΑΤΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΙΔ. ΝΓ ΚΥΡΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ, ΙΔ. ΝΓ ΔΑΜΙΓΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ, ΙΔ. ΝΓ LOLLIPOP, ΙΔ.. ΝΓ ΡΟΖ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ, ΙΔ. ΝΓ ΣΙΜΠΑ, ΙΔ. ΝΓ ΝΤΟΡΕΜΗΣ, ΙΔ. ΝΓ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ, 9ο Πειραιά, 15ο Πειραιά, 18ο Πειραιά, 29ο Πειραιά, 42ο Πειραιά, 45ο Πειραιά, 47ο Πειραιά

57η Περιφέρεια Προσχολικής Αγωγής Αττικής: ΙΔ. ΝΓ KIDS PARKING, ΙΔ. ΝΓ Η ΠΑΡΕΟΥΛΑ, 1ο Κορυδαλλού, 2ο Κορυδαλλού, 3ο Κορυδαλλού, 4ο Κορυδαλλού, 5ο Κορυδαλλού, 6ο Κορυδαλλού, 7ο Κορυδαλλού, 8ο Κορυδαλλού, 9ο Κορυδαλλού, 10ο Κορυδαλλού, 11ο Κορυδαλλού, 13ο Κορυδαλλού, 15ο Κορυδαλλού, 16ο Κορυδαλλού

ΚΟΥΤΗ ΜΑΡΙΑ 4η Περιφέρεια Προσχολικής Αγωγής Αττικής

ΙΔ. ΝΓ  ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ, ΙΔ. ΝΓ ΖΑΡΜΑΚΟΥΠΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ, ΙΔ. ΝΓ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΟΥΖΟΥΝΙΩΝ, ΙΔ ΝΓ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΚΑΣΤΡΑΚΙ, ΙΔ. ΝΓ Ο ΑΝΕΜΟΜΥΛΟΣ, ΙΔ. ΝΓ ΜΙΚΡΗ ΓΟΡΓΟΝΑ, ΙΔ. ΝΓ ΖΕΝΕΤΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑ-ΕΙΡΗΝΗ, ΙΔ. ΝΓ ΤΣΑΓΓΑΡΙΝΟΥ, ΙΔ. ΝΓ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΙΔ. ΝΓ ΦΙΛΤΙΚΑΚΗ, ΙΔ. ΝΓ ΣΤΕΓΚΑ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ, ΙΔ. ΝΓ ΚΥΑΝΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΙΔ. ΝΓ ΚΥΚΛΑΜΙΝΑ, ΙΔ. ΝΓ ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ, 1ο Νίκαιας, 2ο Νίκαιας, 3ο Νίκαιας, 4ο Νίκαιας, 5ο Νίκαιας, 6ο Νίκαιας, 7ο Νίκαιας, 8ο Νίκαιας, 9ο Νίκαιας, 10ο Νίκαιας, 11ο Νίκαιας, 12ο Νίκαιας, 13ο Νίκαιας, 14ο Νίκαιας, 15ο Νίκαιας, 16ο Νίκαιας, 17ο Νίκαιας, 18ο Νίκαιας, 19ο Νίκαιας, 20ο Νίκαιας, 21ο Νίκαιας, 22ο Νίκαιας, 23ο Νίκαιας, 24ο Νίκαιας, 25ο Νίκαιας, 2ο Πειραιά, 4ο Πειραιά, 8ο Πειραιά, 12ο Πειραιά, 14ο Πειραιά, 16ο Πειραιά, 31ο Πειραιά, 43ο Πειραιά, 54ο Πειραιά, 1ο Κερατσινίου, 20 Κερατσινίου, 3ο Κερατσινίου, 4ο Κερατσινίου, 5ο Κερατσινίου, 6ο Κερατσινίου, 7ο Κερατσινίου, 8ο Κερατσινίου, 9ο Κερατσινίου, 10ο Κερατσινίου, 11ο Κερατσινίου, 12ο Κερατσινίου, 13ο Κερατσινίου, 14ο Κερατσινίου, 15ο Κερατσινίου, 16ο Κερατσινίου, 17ο Κερατσινίου, 18ο Κερατσινίου, 19ο Κερατσινίου, 20ο Κερατσινίου, 21ο Κερατσινίου, 22ο Κερατσινίου, 24ο Κερατσινίου, 1ο Περάματος, 2ο Περάματος, 3ο Περάματος, 4ο Περάματος, 5ο Περάματος, 6ο Περάματος, 8ο Περάματος, 9ο Περάματος, 10ο Περάματος, Ν. Ικονίου

57η Περιφέρεια Προσχολικής Αγωγής Αττικής: ΙΔ. ΝΓ ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΟ ΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ, ΙΔ. ΝΓ ΝΑΝΝΩ, ΙΔ. ΝΓ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ, ΙΔ. ΝΓ ΠΑΛΑΤΑΚΙ, ΙΔ. ΝΓ ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΝΗ, ΙΔ. ΝΓ ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΗ, ΙΔ. ΝΓ ΤΟ ΛΙΜΑΝΑΚΙ, 1ο Δραπετσώνας, 2ο Δραπετσώνας, 3ο Δραπετσώνας, 4ο Δραπετσώνας, 17ο Κορυδαλλού, 18ο Κορυδαλλού, 19ο Κορυδαλλού, 21ο Κορυδαλλού, 22ο Κορυδαλλού, 23ο Κορυδαλλού, 25ο Κορυδαλλού, 1ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 2ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 3ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 4ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 5ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 6ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 7ο Αγ. Ιωάννη Ρέντη, 46ο Πειραιά, 48ο Πειραιά, 51ο Πειραιά, 52ο Πειραιά, 53ο Πειραιά, 56ο Πειραιά, 57ο Πειραιά,

ΣΑΛΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ 57η Περιφέρεια Προσχολικής Αγωγής Αττικής

ΙΔ.ΝΓ ΜΑΜΑ ΤΟΤΟ, ΙΔ. ΝΓ ΧΑΡΙΤΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΙΔ. ΝΓ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ΙΔ. ΝΓ ΠΟΥΛΙΑ 2ο, ΙΔ. ΝΓ JEANNE D' ARC, 1ο Πειραιά, 5ο Πειραιά, 6ο Πειραιά, 10ο Πειραιά, 11ο Πειραιά, 13ο Πειραιά,

ΤΡΙΓΚΑ ΕΛΕΝΗ 3η Περιφέρεια Προσχολικής Αγωγής Αττικής

Αγίων Ασωμάτων, Αγκιστρίου, 1ο Αίγινας, 2ο Αίγινας, Αλώνων, Βαθέος, 1ο Γαλατά, Κυψέλης, Καρατζά, Μεθάνων, Μεσαγρού, Πέρδικας, 1ο Πόρου, 2ο Πόρου, 17ο Πειραιά, 20ο Πειραιά, 26ο Πειραιά, 27ο Πειραιά, 28ο Πειραιά, 35ο Πειραιά, 36ο Πειραιά, 1ο Σπετσών, 2ο Σπετσών, Τροιζήνας, 1ο Ύδρας, 2ο Ύδρας

 

 

Σχολεία Π.Ε. Πειραιά

Δημοτικά

Νηπιαγωγεία

Ιδιωτικά Δημοτικά & Νηπιαγωγεία

Η Διεύθυνση

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ 

Διευθυντής της Δ/νσης ΠΕ Πειραιά: κ. Νίκας Λεωνίδας, κλ. ΠΕ70,

Στην περιοχή ευθύνης της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, ανήκουν:

1. Σχολικές Μονάδες Δημόσιες και Ιδιωτικές Δήμου Πειραιά

2. Σχολικές Μονάδες Δημόσιες και Ιδιωτικές Δήμου Νίκαιας - Αγ.Ι.Ρέντη

3. Σχολικές Μονάδες Δημόσιες και Ιδιωτικές Δήμου Κορυδαλλού

4. Σχολικές Μονάδες Δημόσιες και Ιδιωτικές Δήμου Κερατσινίου-Δραπετσώνας

5. Σχολικές Μονάδες Δημόσιες και Ιδιωτικές Δήμου Περάματος

6. Σχολικές Μονάδες Δημόσιες και Ιδιωτικές Νησιών Πειραιά (Δήμων Κυθήρων, Σαλαμίνας, Αγκιστρίου,  
    Πόρου, Τροιζηνίας,
Ύδρας, Σπετσών και Αίγινας)  

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά εδρεύει στον Πειραιά, Καραολή & Δημητρίου 50, Τ.Κ. 18532.

Για να μεταβείτε στη Διεύθυνση, συμβουλευτείτε τον ακόλουθο χάρτη...


 

 


 Τηλέφωνα Επικοινωνίας με τη Διεύθυνση: Επικοινωνία - Αρμοδιότητες

 

Επικοινωνία - Αρμοδιότητες old

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά εδρεύει στον 

Πειραιά, Καραολή & Δημητρίου 50, Τ.Κ. 18532.

animated-gifs-email-057    mail[at]dipe-peiraia.att.sch.gr (αντικαταστήστε το [at] με το @)

Παρακάτω μπορείτε να βρείτε τα τηλέφωνα επικοινωνίας.

ΑποσπάσειςΠετρήχου Σταυρούλα, Μαχαίρα Ελευθερία

Τηλ.Επικ.: 2104120913

E-data centerΠετρήχου Σταυρούλα, Μαχαίρα Ελευθερία

Τηλ.Επικ.: 2104120913

Αρχειοθέτηση (Μητρώο, Αρχείο Σχολείων)Θωμοπούλου Εμ/λα, Σπανάκος Γεώργιος,Εσναφίδου Μαρία,Μπουραζάνη Κασσιανή

Προϊστάμενος Εκπαιδευτικών Θεμάτων: Σακκιώτης Ιωάννης

Τηλ.Επικ.: 2104226859

Υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων: Αρβανιταντώνη Βάσω

Τηλ.Επικ.: 2104117826

 Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας: Αργυρίου Μαρία

Τηλ.Επικ.: 2104117826

Υπεύθυνος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: Βούλγαρης Γεώργιος

Τηλ.Επικ.: 2104117826

Άδειες:  Μαριού Μαρία, Μαρούδα Μαρία

 Τηλ.Επικ.: 2104110134

 

ΠΥΣΠΕ (τοπ/σεις, κενά, πλεονάσματα κλπ): Κατσάρη Δωροθέα, Τσολάκη Αικατερίνη, Ορφάνης Κων/νος

Τηλ.Επικ.: 2104177851

ΠΥΣΠΕ (ανακοινώσεις, αποφάσεις): Μακρυδάκη Ανδρονίκη 4ος, Τσολάκη Αικατερίνη

Τηλ.Επικ.: 2104224919

ΠΥΣΠΕ (ανακοινώσεις, αποφάσεις): Μακρυδάκη Ανδρονίκη 4ος, Ορφάνης Κων/νος

Τηλ.Επικ.: 2104120016

Αναπληρωτές ΕΣΠΑ: Παπανικολάου Πηνελόπη, Δελημιχάλη Μαρία, Βουτσινά Ειρήνη, Βογά Ηλέκτρα

Τηλ.Επικ.: 2104224918

Ειδική Αγωγή: Καπλάνη Μαρία

Τηλ.Επικ.: 2104177851

SURVEY / Στατιστικά: Δελημιχάλη Μαρία, Βογά Ηλέκτρα

Τηλ.Επικ.: 2104224918

Διευθυντής: Οικονόμου Χριστόφορος

Γραμματεία Διευθυντή - Εκδρομές: Χουχουλή Βάγια

 Τηλ.Επικ.: 2104226169

Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων: Μακρυδάκη Ανδρονίκη

Τηλ.Επικ.: 2104113725

 Λοιπές Αποφάσεις - Ανακοινώσεις κλπ: Μακρυδάκη Ανδρονίκη

Τηλ.Επικ.: 2104113725

Μητρώο (Π.Υ.Μ., Βεβαιώσεις κλπ): Μακρυδάκη Ανδρονίκη

Τηλ.Επικ.: 2104113725

Συντάξεις: Μακρυδάκη Ανδρονίκη, Μαριού Μαρία

Τηλ.Επικ.: 2104113725

Ιδιωτικές Σχολικές Μονάδες: Γερακίτη Κονδυλία, Δελημιχάλη Μαρία

Τηλ.Επικ.: 2104113725

Παράλληλη Στήριξη – Κατ΄ οίκον διδ/λία: Μακρυδάκη Ανδρονίκη, Γερακίτη Κονδυλία

Τηλ.Επικ.: 2104113725

Μεταφορές Μαθητών: Γερακίτη Κονδυλία, Μακρυδάκη Ανδρονίκη

Τηλ.Επικ.: 2104113725

Διεκπεραίωση: Σταματιάδη Μαριάνθη

Πρωτόκολλο – Ηλεκτρονική Αλληλογραφία:  Αγγελοπούλου Μαρία, Χουχουλή Έλενα 

Τηλ.Επικ.: 2104113725

 

 Τακτική μισθοδοσία προσωπικού: Ιατρού Γεώργιος, Στεφανόπουλος Θεόδωρος, Αγκοπιανή Καλλιόπη

Τηλ.Επικ.: 2104124516

Αναπληρωτές τακτικού: Μαραγκού Αθανασία, Ιατρού Γεώργιος, Αναστασίου Ανασ.

Τηλ.Επικ.: 2104124516

Έκτακτα Οικονομικά (Υπερωρίες, Οδοιπορικά, Δικαστικά κλπ): Μαραγκού Αθανασία, Αναστασίου Ανασ.

Τηλ.Επικ.: 2104124516

  • Καιρός

Αρχική Σελίδα