Αρχική Σελίδα Διοικητικά Θέματα Σχολικές Δραστηριότητες (δεν θα δημοσιεύετε άρθρα σε αυτή την κατηγορία!)

Σχολικές Δραστηριότητες (δεν θα δημοσιεύετε άρθρα σε αυτή την κατηγορία!)

21193 Επιμορφωτική συνάντηση και εργαστήρια για τη συνεργατικότητα στο σχολείο

Η  Διεύθυνση Π.Ε. Πειραιά δια των Υπευθύνων Σχολικών Δραστηριοτήτων   και οι Διευθύνσεις Π.Ε. Α΄, Β’, Γ’, Δ’, Ανατολικής Αττικής και Δυτικής  Αττικής, σε συνεργασία με το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος και την   Παιδαγωγική  Ομάδα  «Το Σκασιαρχείο» διοργανώνουν,δύο ημέρες  συναντήσεων για τη συνεργατικότητα στο σχολείο, στις 31/10  και  1/11/2019, στο Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος, Σίνα 31, Αθήνα.
Αιτήσεις  έως και την Τρίτη, 29 Οκτωβρίου 2019, 10.30 πμ.

Βιωματικό Σεμινάριο Αγωγής Υγείας με θέμα "Μεταφέροντας το μήνυμα" της εθελοντικής αιμοδοσίας

Σας ενημερώνουμε πως η Διεύθυνση Π.Ε. Πειραιά δια του Υπεύθυνου Αγωγής Υγείας διοργανώνει, σε συνεργασία με το Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας και τη Διεύθυνση Γ' Αθηνας, βιωματικό σεμινάριο  με θέμα: "Μεταφέροντας το μήνυμα της εθελοντικής αιμοδοσίας".
Για περισσότερες πληροφορίες (ημερομηνίες και τόπος διεξαγωγής, Σκοποθεσία, Πρόγραμμα, Εμψυχωτές Σεμιναρίου) δείτε το συνημμένο αρχείο.

Βιωματικό Σεμινάριο Αγωγής Υγείας_Μεταφέροντας το Μήνυμα της εθελοντικής αιμοδοσίας

Πραγματοποίηση Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων για μαθητές/τριες Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων Αίγινας, Πόρου, Τροιζηνίας, Μεθάνων

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, δια της  Υπευθύνου
Πολιτιστικών Θεμάτων, και  η Εφορεία Αρχαιοτήτων Πειραιά και Νήσων,   πραγματοποιούν  εκπαιδευτικά προγράμματα για μαθητές/τριες  νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων Αίγινας, Τροιζηνίας, Πόρου ,Μεθάνων και Κυθήρων, τον  Μάιο 2020, στο αντίστοιχο Αρχαιολογικό Μουσείο: Αίγινας ,Πόρου, Κυθήρων.

Αιτήσεις μέχρι  την Παρασκευή 4  Οκτωβρίου 2019.

Πραγματοποίηση Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων στην Αίγινα
Αίτηση συμμετοχής για Αίγινα