Αρχική Σελίδα Οικονομικά

Οικονομικά

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ ΤΟΥ Π/Υ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019 ΤΗΣ Δ.Π.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ

Ανάρτηση Στοιχείων Εκτέλεσης Προυπολογισμού της Δ.Π.Ε. Πειραιά για το μήνα Οκτώβριο 2019. Για να δείτε το έγγραφο πατήστε εδώ

ΥΠΟΒΟΛΗ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΙΣΘΟΔΟΤΟΥΜΕΝΟΥ (ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ-ΛΗΞΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ)

Παρακαλούμε προβείτε άμεσα σε συμπλήρωση και υποβολή της δήλωσης !!!

Συνάδελφοι,

Η Υπεύθυνη Δήλωση  τόσο για τη χορήγηση οικογενειακής παροχής όσο και για την επικαιροποίηση στοιχείων μισθοδοτούμενων γίνεται πλέον με ηλεκτρονικό και μόνο τρόπο.

Υπόχρεοι συμπλήρωσης είναι ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (ΕΚΤΌΣ ΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΣΠΑ) που μισθοδοτούνται από τη ΔΙΠΕ ΠΕΙΡΑΙΑ μέσω του τακτικού προϋπολογισμού το αργότερο μέχρι την Τρίτη  12-11-2019.

Η πρόσβαση στο Πληροφοριακό Σύστημα της ΔΙΠΕ Πειραιά γίνεται μέσα από την ιστοσελίδα μας επιλέγοντας από το μενού On-line εφαρμογές è On-line δηλώσεις οικογενειακής κατάστασης μονίμων

και η ταυτοποίησή σας  γίνεται πλέον με τους ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ που χρησιμοποιείτε για να εισέρχεστε στο σύστημα taxisnet της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων.

Επειδή μας αναφέρθηκαν περιπτώσεις συζύγων που δεν έχουν προσωπικούς κωδικούς taxisnet καλό θα ήταν να μεταβούν στη Δ.Ο.Υ. που ανήκουν και να αποκτήσουν γιατί θα τους χρειάζονται στο εξής για τις συναλλαγές τους με το Δημόσιο. Εναλλακτικά θα πρέπει να επικοινωνήσουν μαζί μας στο  e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. για περεταίρω οδηγίες.

Η συμπλήρωση της φόρμας παρακαλούμε να γίνεται με ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ και ΜΟΝΟ.

Παρακαλούμε για την προσεκτική από μέρους σας συμπλήρωση της αίτησης. Διαβάστε προσεκτικά τις ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ πριν προβείτε σε καταχώριση στοιχείων. Η υποβολή της είναι δυνατή για μια μόνο φορά. Μετά την ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ λαμβάνετε αριθμό πρωτοκόλλου και είναι δυνατή η εκτύπωσή της για το αρχείο σας.. Σε κάθε περίπτωση έχει γίνει ορθή υποβολή μόνο όταν έχετε λάβει αριθμό πρωτοκόλλου από το σύστημα. Σε περίπτωση προσυμπληρωμένης από εμάς καταχώρισης με την οποία δε συμφωνείτε (π.χ. Αριθμός Δελτίου Ταυτότητας) οφείλετε να στείλετε στο e-mail μας αντίστοιχο αποδεικτικό στοιχείο (φωτοτυπία του Α.Δ.Τ. ) με το οποίο θα προβούμε στη διόρθωσή του και αφού ειδοποιηθείτε με απαντητικό e-mailαπό εμάς πως διορθώθηκε, τότε και ΜΟΝΟ θα υποβάλετε ΟΡΙΣΤΙΚΑ την ηλεκτρονική δήλωσή σας.

Σε περίπτωση που εκ παραδρομής γίνει ελλιπής καταχώριση είτε έχουν συμπληρωθεί στη φόρμα λανθασμένα στοιχεία, τροποποίηση μπορεί να γίνει μόνο από εμάς αφού μας ενημερώσετε με σχετικό   e-mail στο : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ώστε να διαγράψουμε τη λανθασμένη καταχώρισή σας και έτσι να σας δοθεί δυνατότητα ορθής επανυποβολής.

Τέλος ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΤΑΙ η ανάγκη για ΕΓΚΑΙΡΗ από μέρους σας υποβολή τόσο της ηλεκτρονικής δήλωσης όσο και της ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗΣ αποστολής των δικαιολογητικών που επικαλείστε (ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ) , ώστε να συνεχιστεί η καταβολή οικογενειακής παροχής και στις επόμενες μισθοδοσίες . (Κατανοούμε το πρόβλημα έκδοσης  Βεβαιώσεων Φοίτησης λόγω καταλήψεων σε κάποιες σχολές και για το λόγο αυτό δόθηκε παράταση στην προθεσμία υποβολής - Παρακαλούμε κάντε την υποβολή της δήλωσης άμεσα και την αποστολή της βεβαίωσης αμέσως μόλις  την παραλάβετε από τη σχολή.)

Επικοινωνία για οποιοδήποτε πρόβλημα θα γίνεται  ΜΟΝΟ μέσω του e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. γράφοντας οπωσδήποτε στοιχεία ταυτοποίησής σας (ΑΜ-ΑΦΜ)

ΥΠΟΒΟΛΗ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΙΣΘΟΔΟΤΟΥΜΕΝΟΥ (ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ-ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ)

Συνάδελφοι,

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ ΤΟΥ Π/Υ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019 ΤΗΣ Δ.Π.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ

Ανάρτηση Στοιχείων Εκτέλεσης Προυπολογισμού της Δ.Π.Ε. Πειραιά για το μήνα Σεπτέμβριο 2019. Για να δείτε το έγγραφο πατήστε εδώ

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΛΟΓΩ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΤΕΚΝΟΥ

1.   Ληξιαρχική πράξη γέννηση του τέκνου ή πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης
2.   Υπεύθυνη δήλωση σχετικά με το ποιος από τους δύο γονείς θα κάνει χρήση του μειωμένου ωραρίου ή
της άδειας ανατροφής. Στην ίδια δήλωση θα καθορίζεται το χρονικό διάστημα που ο καθένας από τους
δύο γονείς θα κάνει χρήση διαδοχικά και συνεχόμενα.
Εάν  ο/η σύζυγος έχει κάνει χρήση, θα δηλώνεται το είδος της διευκόλυνσης (μειωμένο ωράριο ή άδειας
ανατροφής) καθώς και το συνολικό χρονικό διάστημα που έγινε χρήση.
3.   Βεβαίωση οικείου εργοδότη σχετικά με το αν ο/η σύζυγος έχει ήδη κάνει ολικώς ή μερικώς χρήση
των δικαιωμάτων του/της και αν εργάζεται με καθεστώς πλήρους ή μερικής απασχόλησης. Αν δεν υπάρχει
εργοδότης π.χ. ελεύθεροι
επαγγελματίες προσκομίζεται βεβαίωση ασφάλισης από τον ΟΑΕΕ.
4.   Βεβαίωση του ασφαλιστικού φορέα από την οποία θα προκύπτει ρητά η ιδιωτική εργασία που ασκεί
ο/η σύζυγος και το καθεστώς απασχόλησης.(Πρωτότυπα ένσημα όχι εκτυπωμένα από το ΗΔΙΚΑ. Οι μόνιμοι
δημόσιοι υπάλληλοι δεν χρειάζεται να προσκομίζουν τα ένσημά τους )
5.   Τελευταίο εκκαθαριστικό σημείωμα από το οποίο θα προκύπτει το είδος της εργασίας που