Αρχική Σελίδα Σχολ. Δραστηριότητες Περιβαλλοντική Εκπση

Περιβαλλοντική Εκπαίδευση

Υπεύθυνος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: Βούλγαρης Γεώργιος periv1

Τηλ.Επικ.:  2104120913
e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΩΣΙΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ

4814 20-2-2019 Διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο στο ΚΠΕ Δραπετσώνας «Βιώσιμη Ανάπτυξη και Εκπαίδευση για την Αειφορία : παιδαγωγικές εφαρμογές»

Η Δνσης Α/θμιας Εκπ/σης Πειραιά σε συνεργασία με το ΚΠΕ Δραπετσώνας και τις Δ/νσεις Α/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Αττικής, Α΄και Β΄Αθήνας, καθώς και με τις Δ/νσεις Β/θμιας Εκπ/σης Πειραιά, Α΄, Β΄ και Δ΄ Αθήνας προτίθεται να υλοποιήσει διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο αφιερωμένο στην παιδαγωγική αξιοποίηση των 17 Στόχων της Βιώσιμης Ανάπτυξης του ΟΗΕ, στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Δραπετσώνας, στις 15 και 16 Μαρτίου 2019. Τίτλος σεμιναρίου : «Βιώσιμη Ανάπτυξη και Εκπαίδευση για την Αειφορία : παιδαγωγικές εφαρμογές».

Αιτήσεις συμμετοχής έως 25 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 11.30, εδώ : https://goo.gl/forms/T4nwACM5CzFvRZhI3

ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΟ ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟ

23914   19-11-2018  ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΟ ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

Οι ΔΠΕ Πειραιά, ΔΔΕ Πειραιά, ΔΔΕ Δ΄ Αθήνας και ΔΠΕ Δ΄ Αθήνας διά των αντίστοιχων Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, ανταποκρινόμενες στην πρόσκληση του Χαροκόπειου Πανεπιστημίου, διοργανώνουν από κοινού ημερίδα στο πλαίσιο των δράσεων της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Μείωσης Αποβλήτων. Η ημερίδα θα διεξαχθεί στις 29 Νοεμβρίου 2018 στις εγκαταστάσεις του Χαροκόπειου Πανεπιστημίου. Η ημερίδα απευθύνεται συνολικά σε σαράντα οκτώ εκπαιδευτικούς. Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://goo.gl/forms/TwimJxg6aRkdXykq2 μέχρι και τη Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2018.

Αρχική Σελίδα Σχολ. Δραστηριότητες Περιβαλλοντική Εκπση