Αρχική Σελίδα Σχολ. Δραστηριότητες Περιβαλλοντική Εκπση Σεμινάρια - Εκδηλώσεις

Σεμινάρια (Περιβαλλοντική)

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΤΗΛΕΗΜΕΡΙΔΑ ΓΕΩΠΑΡΚΑ

Το ΚΠΕ Ανωγείων  σε συνεργασία με το ΚΠΕ  Ιεράπετρας-Νεάπολης και το ΚΠΕ Ευεργέτουλα στο πλαίσιο του Εθνικού Θεματικού Δίκτυου Π.Ε. του ΚΠΕ Ανωγείων με θέμα: «Ψηλαφώντας τη μνήμη της γης μέσα από τη γεωποικιλότητα, τα Γεωπάρκα και τις ανθρωπογενείς δραστηριότητες», διοργανώνουν  μία  επιμορφωτική τηλε-ημερίδα σε συνεργασία με το Γεωπάρκο του Ψηλορείτη και το Γεωπάρκο της Σητείας  για τους εκπαιδευτικούς του Δικτύου, για εκπαιδευτικούς της εμβέλειάς των ΚΠΕ. Το θέμα της τηλε-ημερίδας είναι «Η Εκπαιδευτική Αξία των Γεωπάρκων». Θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 30 Ιουνίου 2020 και στις 6.00-8.00 το απόγευμα.

Η τηλε-ημερίδα  θα υλοποιηθεί μέσω πλατφόρμας σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης και παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που θέλουν να συμμετάσχουν να υποβάλλουν αίτηση στην ηλεκτρονική φόρμα υποβολής αίτησης παρακολούθησης παρακάτω  https://forms.gle/WFUNzqcArrsxvYq4A    μέχρι την Κυριακή 28 Ιουνίου, ώστε να τους αποσταλεί ο σχετικός σύνδεσμος με τον οποίο θα εισέλθουν στην πλατφόρμα.

Έγγραφο ΚΠΕ Ανωγείων

Συμμετοχή σε τριήμερο σεμινάριο του ΚΠΕ Καρπενησίου

Το ΚΠΕ Καρπενησίου σε συνεργασία με τις Δνσεις Π.Ε. Πειραιά και Αν. Αττικής καθώς και τις Δνσεις Δ.Ε. Πειραιά, Γ΄Αθήνας, Λάρισας και Μαγνησίας προτίθεται να υλοποιήσει 3ήμερο εισαγωγικό σεμινάριο από την Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου (ώρα 18:00) έως τη Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2018 (ώρα 14:00) με τίτλο: «Εκ Φύσεως αειφορικά περάσματα».

Στο ανωτέρω έγγραφο αναγράφονται όλες οι πληροφορίες σχετικά με το στόχο του σεμιναρίου, τα πεδία δράσεων, τη διαδικασία συμμετοχής και το αντίστοιχο κόστος .

Αρχική Σελίδα Σχολ. Δραστηριότητες Περιβαλλοντική Εκπση Σεμινάρια - Εκδηλώσεις