Αρχική Σελίδα Σχολ. Δραστηριότητες Πολιτιστικά Εγκύκλιοι - Έγγραφα

Εγκύκλιοι (Πολιτιστικά)

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ 2016-17

Aποστέλλουμε τα έγγραφα που θα πρέπει να συμπληρωθούν από τις/τους διευθύντριες/ες, προϊστάμενες/ους και τις/τους εκπαιδευτικούς που υλοποίησαν προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων 2016-17 (Περιβαλλοντική εκπαίδευση-Αγωγή Υγείας –Πολιτιστικά θέματα) τα οποία είναι απαραίτητα για τη χορήγηση των αντίστοιχων βεβαιώσεων.

Το 3 ή  4 ΕΝΤΥΠΟ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ από τις/τους διευθύντριες/ες, προϊστάμενες/οι των σχολικών μονάδων που υλοποίησαν προγράμματα.

Το 6 ΕΝΤΥΠΟ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ  από τις/τους συντονίστριες/στές εκπαιδευτικούς του σχολείου σας που υλοποίησαν προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων 2016-17

ΤΑ ΕΝΤΥΠΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΛΟΥΝ συγκεντρωτικά  στο e-mail  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.   μέχρι τη Δευτέρα 29 Μαΐου

ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ:

ΓΙΑ ΤΟΥΣ/ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ - ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΥΣ/ΝΕΣ (1- 4)

1. ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ 2016-17 (ΑΦΟΡΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ- ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΕΣ/ΟΥΣ)
  2. ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ (ΓΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΕΣ/ΕΣ-ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΕΣ/ΟΥΣ)
  3. ΕΝΤΥΠΟ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ
  4. ΕΝΤΥΠΟ ΜΗ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ-ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗΣ

ΓΙΑ ΤΙΣ/ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΕΣ/ΤΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ (5-6)

1. ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ 2016-2017 (ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ/ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ)

6.   ΕΝΤΥΠΟ ΑΠΟΤΙΜΗΣΗΣ (ΓΙΑ ΤΙΣ/ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΕΣ/ΣΤΕΣ  ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ)

ΔΩΡΕΑΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΠΙΝΑΚΟΘΗΚΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Η Δημοτική Πινακοθήκη έχει σχεδιάσει για τη  μόνιμη έκθεση του Πάνου Αραβαντινού  δωρεάν εκπαιδευτικό πρόγραμμα, που απευθύνεται σε μαθητές της Α΄ βάθμιας εκπαίδευσης.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΙΝΑΚΟΘΗΚΗΣ

4351 Πραγματοποίηση Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων για μαθητές/τριες Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων Πόρου, Τροιζηνίας, Μεθάνων

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, δια της  Υπευθύνου   Πολιτιστικών Θεμάτων, και  η Εφορεία Αρχαιοτήτων Δυτικής Αττικής Πειραιά και Νήσων,  πραγματοποιούν 3  εκπαιδευτικά προγράμματα στο Αρχαιολογικό Μουσείο Πόρου (16 έως 19 Μαΐου 2017).

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΠΟΡΟΥ
ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

4349 Πραγματοποίηση Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων για μαθητές/τριες Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων Κυθήρων

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, δια της  Υπευθύνου   Πολιτιστικών Θεμάτων, και  η Εφορεία Αρχαιοτήτων Δυτικής Αττικής Πειραιά και Νήσων,  πραγματοποιούν 3  εκπαιδευτικά προγράμματα στο Αρχαιολογικό Μουσείο Κυθήρων (23 έως 26 Μαΐου 2017).

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΥΘΗΡΩΝ
ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

4350 Πραγματοποίηση Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων για μαθητές/τριες Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων Αίγινας

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, δια της Υπευθύνου Πολιτιστικών Θεμάτων, και η Εφορεία Αρχαιοτήτων Δυτικής Αττικής Πειραιά και Νήσων, πραγματοποιούν 2 εκπαιδευτικά προγράμματα στο Αρχαιολογικό Μουσείο Κολώνας Αίγινας (9-12 Μαΐου 2017).

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

«Συμμετοχή στο 2ο Φεστιβάλ Καλλιτεχνικής Έκφρασης και Δημιουργίας Εκπαιδευτικών «Με το βλέμμα του δασκάλου… »

Η Διεύθυνση Α/θμιας Εκπ/σης Πειραιά, δια της Υπεύθυνης Πολιτιστικών Θεμάτων, και οι Διευθύνσεις Π.Ε. Α΄ Αθήνας και Δ΄ Αθήνας (δια των αντίστοιχων Υπευθύνων Πολιτιστικών Θεμάτων) προσκαλούν τους εκπαιδευτικούς να λάβουν μέρος στο 2ο Φεστιβάλ Καλλιτεχνικής Έκφρασης, με πρωτότυπες δημιουργίες, που έχουν γίνει από τους ίδιους, πέραν του διδακτικού τους έργου, σε οποιαδήποτε μορφή τέχνης.

2171 ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ