Αρχική Σελίδα Σχολ. Δραστηριότητες Πολιτιστικά Σεμινάρια - Εκδηλώσεις 24764 Ημερίδα για το εκπαιδευτικό πρόγραμμα και το σχετικό υλικό «Οι φρουροί της Ηετιώνειας»

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, δια της Υπεύθυνης  Πολιτιστικών Θεμάτων, σε συνεργασία με το Γραφείο  Εκπαιδευτικών  Προγραμμάτων της  Εφορείας Αρχαιοτήτων  Πειραιά και Νήσων, διοργανώνουν ημερίδα για εκπαιδευτικούς Δημοτικών Σχολείων, με τίτλο: «Γνωριμία με ένα νέο επισκέψιμο αρχαιολογικό χώρο του Πειραιά και τα  εκπαιδευτικά του προγράμματα».
Η ημερίδα θα διεξαχθεί το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019, 10.00-12μμ στον Αρχαιολογικό χώρο της Ηετιώνειας Πύλης,  Κανάρη 58, Δραπετσώνα.
Όσες/οι εκπαιδευτικοί ενδιαφέρονται μπορούν  να αποστείλουν   τη  συνημμένη  αίτηση στο e-mail που  αναγράφεται στην  αίτηση έως και την  Πέμπτη 12/12/2019.

-ΗΜΕΡΙΔΑ
-ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ