Αρχική Σελίδα Σχολ. Δραστηριότητες Πολιτιστικά Σεμινάρια - Εκδηλώσεις 1905 Βιωματικό Εργαστήρι για τη Δημοκρατία στη σχολική τάξη και πράξη με τίτλο: «Η ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ», ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΑΣΚΗΣΗΣ ΣΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.

Η  Δ/νση Π.Ε. Πειραιά, δια των Υπευθύνων Αγωγής Υγείας και  Πολιτιστικών Θεμάτων, διοργανώνει σε συνεργασία με τον κο Μόσχο  Γιώργο, νομικό, Συνήγορο του Παιδιού για δεκαπέντε περίπου έτη  (2003-2018) και την κα Καλησώρα Ασπασία, εκπαιδευτικό Πρωτοβάθμιας  Εκπαίδευσης, βιωματικό εργαστήρι με τίτλο: «Η Συνέλευση των Παιδιών»,  τα πρώτα βήματα άσκησης στη δημοκρατία.Για περισσότερες πληροφορίες (Σκοποθεσία Εργαστηρίου, ημερομηνία και  τόπος διεξαγωγής, εμψυχωτές-συνοπτικά βιογραφικά στοιχεία) αφενός  δείτε τη σχετική συνημμένη Πρόσκληση με αρ. Πρωτ 1905/29-01-2020, αφετέρου το έτερο συνημμένο αρχείο (pdf). Αιτήσεις έως Τρίτη 4 Φεβρουαρίου 2020.