Αρχική Σελίδα Σχολεία Σχολικές Μονάδες Γενικά Άρθρα

Γενικά Άρθρα

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος εκπαιδευτικών για απόσπαση στο εξωτερικό από το σχ. έτος 2021-2022 και από το ημερολογιακό έτος 2022 Νοτίου Ημισφαιρίου

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί, οι οποίες/οι επιθυμούν να αποσπαστούν στο εξωτερικό από το σχ. έτος 2021-2022 και από το ημερολογιακό έτος 2022 για το Νότιο Ημισφαίριο, να υποβάλουν αίτηση απόσπασης έως και 28-3-2021 και ώρα 23:59.

Για την πρόσκληση πατήστε εδώ.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την κάλυψη κενών θέσεων διδακτικού προσωπικού στα Ευρωπαϊκά Σχολεία

Καλούνται οι ενδιαφερόμενες/οι εκπαιδευτικοί που διαθέτουν τα προβλεπόμενα προσόντα να υποβάλουν αίτηση έως και 28-3-2021 και ώρα 23:59.

Για την Πρόσκληση πατήστε εδώ.

ΝΕΑ Πρόσκληση μόνιμων εκπαιδευτικών για υποβολή αιτήσεων απόσπασης στις Π.Δ.Ε. Αττικής και Κεντρικής Μακεδονίας προκειμένου να οριστούν ως Συντονιστές Εκπαίδευσης Προσφύγων (ΣΕΠ) (σχολ. έτος 2020-2021).

Οι αιτήσεις γίνονται μέσω ΟΠΣΥΔ από 12-02-2021 μέχρι 18-02-2021 και ώρα: 15:00.

Για την πρόσκληση, πατήστε εδώ.

Ευχές Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά για το νέο έτος 2021

Αγαπητοί/ές συνάδελφοι/συναδέλφισσες,

Με την έναρξη της νέας χρονιάς βρισκόμαστε μπροστά σε νέες προκλήσεις, πιο έμπειροι, πιο αποφασισμένοι, με μεγαλύτερη διάθεση να προσφέρουμε και να δημιουργήσουμε.

«Με λογισμό και μ΄ όνειρο…», τώρα όσο ποτέ, θέτουμε νέους στόχους και επαναξιολογούμε τους παλιούς, αναθεωρώντας αξίες και ιδανικά, μέσα σε ένα διαρκώς μεταβαλλόμενο περιβάλλον.

Ας είναι το 2021 έτος χαράς, δημιουργίας και προώθησης ενός σχολείου ευτυχίας και εξωστρέφειας σε κάθε τομέα, με κάθε τρόπο, για κάθε μαθητή και εκπαιδευτικό μας.

Ας ανακαλύψουμε νέες μεθόδους συνέργειας, ενδυνάμωσης των λειτουργικών μας σχέσεων, αλληλοκατανόησης, προστασίας όσων βρίσκονται δίπλα μας και του εαυτού μας, έτσι ώστε να καταφέρουμε να μείνουμε στις επάλξεις δημιουργικοί και προπάντων υγιείς.

Με την ελπίδα ότι οι δυσκολίες υποχωρούν, εύχομαι ολόψυχα να βρούμε όλοι τη δύναμη να ανταποκριθούμε στα απαιτητικά μας καθήκοντα με όραμα και υπευθυνότητα.

Καλή – Ευτυχισμένη – Δημιουργική Χρονιά!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ι. ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΙ.Π.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ

ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΠΕ ΠΕΙΡΑΙΑ

EYXES

Πρόσκληση μόνιμων εκπαιδευτικών για υποβολή αιτήσεων απόσπασης στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Π.Ε. και Δ.Ε. Αττικής και Κεντρικής Μακεδονίας προκειμένου να οριστούν ως Συντονιστές Εκπαίδευσης Προσφύγων (ΣΕΠ), για το σχολικό έτος 2020-2021

Το ΥΠΑΙΘ καλεί τους εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίοι επιθυμούν να αποσπασθούν στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής και Κεντρικής Μακεδονίας, προκειμένου να οριστούν ως Συντονιστές Εκπαίδευσης Προσφύγων (ΣΕΠ) κατά το σχολικό έτος 2020-2021 στο Κέντρο Φιλοξενίας ΜΑΛΑΚΑΣΑΣ και στη Δομή Φιλοξενίας ΣΙΝΤΙΚΗΣ, Ν. Σερρών αντίστοιχα, να υποβάλουν αίτηση από 29-12-2020 μέχρι 13-01-2021 και ώρα: 15:00.

Για την πρόσκληση, πατήστε εδώ.