Καλούνται οι  Εκπαιδευτικοί Γενικής  Αγωγής της Διεύθυνσης Π.Ε. Πειραιά:

-που έχουν υποβάλει αίτηση μετάθεσης σε σχολεία της ίδιας περιοχής(βελτίωση θέσης)

-που έχουν υποβάλει δήλωση για οριστική τοποθέτηση

-που μετατέθηκαν από άλλες περιοχές στη Διεύθυνση Π.Ε. Πειραιά

να υποβάλλουν  δήλωση τοποθέτησης στην οποία θα αναγράφουν μέχρι είκοσι (20) σχολικές μονάδες κατά σειρά προτίμησης, όπου επιθυμούν να μετατεθούν / τοποθετηθούν οριστικά, από την Παρασκευή 27-05-2022 έως και την Πέμπτη 02-06-2022 και ώρα 10:00 π.μ.

Η δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων για οριστική τοποθέτηση/βελτίωση θέσης θα υποβάλλεται μέσω του συστήματος  https://teachers.minedu.gov.gr, (όπως ακριβώς υποβλήθηκαν και οι αιτήσεις μετάθεσης-βελτίωσης θέσης).

Η παραπάνω προθεσμία είναι αποκλειστική. Εκπρόθεσμες δηλώσεις ή ενστάσεις σχετικές με συμπλήρωση προτιμήσεων δε θα εξετάζονται από το Π.Υ.Σ.Π.Ε.

Για την πρόσκληση πατήστε εδώ

Για τους ανακοινοποιημένους πίνακες μορίων μετάθεσης (31/05/2022) πατήστε εδώ

Για τις κενές οργανικές θέσεις πατήστε εδώ

Για οδηγίες υποβολής της αίτησης πατήστε εδώ

Κάλυψη Οργανικού Κενού στο 19ο Μονοθέσιο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού

Στην υπ. αριθμ. πρωτ. 8771/27.05.2022 Πρόσκλησή μας για την κάλυψη κενών οργανικών θέσεων σε σχολικές μονάδες της Γενικής Αγωγής της ΔΠΕ Πειραιά, συμπεριλαμβάνεται και το 19ο Μονοθέσιο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού, το οποίο λειτουργεί εντός του Καταστήματος Κράτησης Κορυδαλλού Ι.

Ωστόσο σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ. 6 του άρθρου 74 και της παρ. 3 του άρθρου 75 του νόμου  4763/2020, οι ελλείψεις εκπαιδευτικού προσωπικού  στις εκπαιδευτικές δομές που λειτουργούν σε Καταστήματα Κράτησης καλύπτονται από εκπαιδευτικούς ειδικών προσόντων, τα οποία καθορίζονται με απόφαση του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων.  Δεδομένου ότι δεν έχει εκδοθεί η εν λόγω απόφαση και αναμένεται ειδικό θεσμικό πλαίσιο καθορισμού προσοντολογίου τοποθέτησης, η οργανική θέση προτείνεται με την επιφύλαξη του ως άνω νομοθετικού πλαισίου (υπό έκδοση η υπουργική απόφαση).