Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α’, Γ’, Δ’ Αθήνας και Δυτικής Αττικής, δια των Υπευθύνων Αγωγής Υγείας, στο πλαίσιο της ενίσχυσης του έργου των εκπαιδευτικών, διοργανώνουν Διαδικτυακό Σεμινάριο με τίτλο:

«Εκπαιδευτικοί στην Πρώτη Γραμμή εν μέσω Πανδημίας».
Εισηγητές στην επιμορφωτική συνάντηση θα είναι 1) η κυρία Ελένη Λαζαράτου, Παιδοψυχίατρος, Καθηγήτρια Ιατρικής Σχολής, Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Υπεύθυνη της Υπηρεσίας  Παιδιών και Εφήβων του Κέντρου Κοινοτικής Ψυχικής Υγιεινής Βύρωνα – Καισαριανής, που ανήκει στο Αιγινήτειο Νοσοκομείο, στην Α΄ Ψυχιατρική Κλινική του Πανεπιστημίου Αθηνών.
2) η κα Ξανθή ∆εδούκου, Παιδίατρος-Λοιμωξιολόγος στον Εθνικό Οργανισµό ∆ηµόσιας Υγείας.
3) ο κος Τάκης Παναγιωτόπουλος, Παιδίατρος-Επιδημιολόγος, Ομότιμος Καθηγητής Εθνικής Σχολής Δημόσιας Υγείας και μέλος της Επιτροπής Εμπειρογνωμόνων του Υπουργείου Υγείας για τη διαχείριση του κορονοϊού.

Για περισσότερες πληροφορίες (Σκοποθεσία & θεματική Σεμιναρίου, ημερομηνία και χρόνος διεξαγωγής, εισηγητές, πλατφόρμα υλοποίησης, σύνδεσμος φόρμας εγγραφής) δείτε τη σχετική συνημμένη Πρόσκληση με αρ. Πρωτ 21659/19-11-2020.
Να είστε όλοι καλά!

Webinar Αγωγής Υγείας με θέμα: «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΝ ΜΕΣΩ ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ»