H Διεύθυνση Π.Ε. Πειραιά, δια της Υπεύθυνης Πολιτιστικών Θεμάτων, Βασιλικής Αρβανιταντώνη, συνδιοργανώνει  με τις ΔΙ.Π.Ε . Α΄, Δ΄ Αθήνας και Ανατολικής Αττικής δια των αντίστοιχων Υπευθύνων, και το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας βιωματικό σεμινάριο  δια ζώσης,  με τίτλο «Παιχνίδια Ρητορικής Τέχνης στο Σχολείο: Σκέφτομαι… Εκφράζομαι… Επικοινωνώ: O Λόγος για τις αξίες ζωής και η αξία της ρητορικής τέχνης στη ζωή μας», για 70 συνολικά εκπαιδευτικούς. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 14 Νοεμβρίου 2023 και ώρες 17.00- 20.15, στο 72ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών.
Οι ενδιαφερόμενες/οι εκπαιδευτικοί παρακαλούνται να συμπληρώσουν την ηλεκτρονική φόρμα μέχρι την Κυριακή 12/11/2023  στον σύνδεσμο που αναγράφεται στο επισυναπτόμενο  έγγραφο.
Οι συμμετέχοντες/ουσες εκπαιδευτικοί θα ενημερωθούν έγκαιρα μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (στο προσωπικό email που θα δηλωθεί στην αίτηση) για την συμμετοχή τους. Θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

AA Βιωματικό Σεμινάριο Ρητορικής