ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΣΤΑΛΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  21/12/2018 ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΣΤΟ EMAILperagypol@gmail.com.

ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ   ΘΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΝΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ (με ευθύνη της/του Διευθύντριας/ντή, Προϊσταμένης/νου) ΚΑΙ ΘΑ   ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΒΙΒΑΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ  ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΤΗΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ. (ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ  ΣΤΑΛΕΙ  ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ E-MAIL ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ).

Κάθε εκπαιδευτικός της Α/θμιας Εκπ/σης (δάσκαλοι/ες, νηπιαγωγοί και εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων) μπορεί να υλοποιεί έως τρία (3) προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Πολιτιστικών Θεμάτων) εκ των οποίων μπορεί μόνο σε ένα να είναι συντονιστής.  Κάθε πρόγραμμα μπορεί να υποστηρίζεται από ομάδα έως τριών (3) εκπαιδευτικών, συμπεριλαμβανομένου του Συντονιστή/στριας του προγράμματος.

Κάθε μαθητής/τρια μπορεί να συμμετέχει μέχρι και σε δύο (2) προγράμματα.

1 ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ 2018-2019

2 ΟΔΗΓΙΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ