1 ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΕΘΔ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΚΠΕ ΟΜΗΡΟΥΠΟΛΗΣ ΧΙΟΥ

2 ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΘΔ ΤΟΥ ΚΠΕ ΦΙΛΙΠΠΩΝ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΔΙΚΤΥΟΥ

3. ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΕΘΔ ¨ΒΙΩΣΙΜΗ ΠΟΛΗ – Η ΠΟΛΗ ΩΣ ΠΕΔΙΟ ΕΚΠΆΙΔΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ¨ ΤΟΥ ΚΠΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΒΕΡΤΙΣΚΟΥ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΕΘΔ

4. ΠΡΟΘΕΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΜΑΤΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΠΕ ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ – ΤΑ ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

5. ΠΡΟΘΕΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΜΑΤΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΠΕ ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ – ΤΑ ΒΟΤΑΝΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ

6. ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΕΘΔ ΠΕ ΤΟΥ ΚΠΕ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ – ΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΕΙΦΟΡΙΑΣ

Οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται, θα πρέπει να αποστείλουν συμπληρωμένη τη συνημμένη αίτηση συμμετοχής,υπογεγραμμένη και από τον/την Διευθυντή/τρια-Προϊστάμενο/η της σχολικής μονάδας μέχρι την Παρασκευή 7 Φεβρουαρίου 2020, στο email mail@dipe-peiraia.att.sch.gr, υπόψη του Υπεύθυνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Δνσης Π.Ε. Πειραιά.

7. ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΕΘΔ ΠΕ ΤΟΥ ΚΠΕ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΕΛΙΑ

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ-ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣΟι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται και υλοποιούν αντίστοιχο εγκεκριμένο πρόγραμμα , θα πρέπει να συμπληρώσουν και να αποστείλουν τα επισυναπτόμενα δικαιολογητικά (αίτηση και πρωτόκολλο συνεργασίας) μέχρι την Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2020, στο email mail@dipe-peiraia.att.sch.gr, υπόψη του Υπεύθυνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Δνσης Π.Ε. Πειραιά.

8. ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΕΘΔ ΤΟΥ ΚΠΕ ΕΔΕΣΣΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΑ ΑΧΡΗΣΤΑ

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Η πρόσκληση απευθύνεται σε ομάδες μαθητών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης που εκπονούν εγκεκριμένα προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με θέμα τη μείωση των απορριμμάτων, την ανακύκλωση ή την επαναχρησιμοποίησή τους.Τα σχολεία που επιθυμούν να ανταποκριθούν στην  πρόσκληση, παρακαλούνται να συμπληρώσουν τη συνημμένη αίτηση ( υπογεγραμμένη και σφραγισμένη), και να την αποστείλουν στο email mail@dipe-peiraia.att.sch.gr , υπόψη του Υπεύθυνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Δνσης Π.Ε. Πειραιά, μέχρι την Παρασκευή 21/2/2020 (έως 14:00). Στα σχολεία που θα ενταχθούν στο δίκτυο θα σταλούν από το ΚΠΕ Έδεσσας-Γιαννιτσών συμπληρωματικές πληροφορίες, καθώς και το σχετικό πρωτόκολλο συνεργασίας.

9 ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΕΘΔ ΤΟΥ ΚΠΕ ΕΔΕΣΣΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΒΙΩΤΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Η πρόσκληση απευθύνεται σε ομάδες μαθητών κι εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης που εκπονούν εγκεκριμένα πολύμηνα προγράμματα Εκπαίδευσης για την Αειφορία και την Αξιοβίωτη Ανάπτυξη στη θεματική του Νερού και της Κλιματικής Αλλαγής.

Τα σχολεία που προτίθενται να ανταποκριθούν στην παραπάνω πρόσκληση για να συμμετάσχουν στο δίκτυο για τη διετία 2019-2021, θα πρέπει να αποστείλουν τη συνημμένη αίτηση συμμετοχής ( υπογεγραμμένη και σφραγισμένη), στο email mail@dipe-peiraia.att.sch.gr , υπόψη του Υπεύθυνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Δνσης Π.Ε. Πειραιά, μέχρι την Παρασκευή 21/2/2020 (έως 14:00). Στα σχολεία που θα ενταχθούν στο δίκτυο θα σταλούν από το ΚΠΕ Έδεσσας-Γιαννιτσών συμπληρωματικές πληροφορίες, καθώς και το σχετικό πρωτόκολλο συνεργασίας .