Ενημέρωση και πρόσκληση συμμετοχής Σχ. μονάδων στο Εθνικό και Ευρωπαϊκό Θεματικό Δίκτυο «Κάστρα ο τόπος το ορίζει και ο άνθρωπος το χτίζει» που συντονίζει το ΚΠΕ Μολάων

Αίτηση συμμετοχής στο Εθνικό και Ευρωπαϊκό Θεματικό Δίκτυο «Κάστρο ο τόπος το ορίζει και ο άνθρωπος το χτίζει» που συντονίζει το ΚΠΕ Μολάων

161795_2020 Έγκριση ανανέωσης του Εθνικού Θεματικού Δικτύου «Κάστρο, ο τόπος το ορίζει και ο άνθρωπος το χτίζει»

161798_2020 Έγκριση ανανέωσης του Ευρωπαϊκού Θεματικού Δικτύου «Κάστρο, ο τόπος το ορίζει και ο άνθρωπος το χτίζει»

Πρόσκληση συμμετοχής του Εθνικού Θεματικού Δικτύου Π.Ε. “ΕΛΙΑ”

Πρόσκληση συμμετοχής σχολικών ομάδων στο Εθνικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Βιώσιμη Πόλη: η πόλη ως πεδίο εκπαίδευσης για την αειφορία»

Πρόσκληση συμμετοχής στην συντονιστική επιτροπή και στην παιδαγωγική ομάδα του Εθνικού Θεματικού Δικτύου «Η πόλη, η κατοικία και το φυσικό περιβάλλον στην αρχαία και πρόσφατη παράδοση» που συντονίζει το ΚΠΕ Φιλίππων

Αίτηση συμμετοχής στην συντονιστική επιτροπή και στην παιδαγωγική ομάδα του Εθνικού Θεματικού Δικτύου «Η πόλη, η κατοικία και το φυσικό περιβάλλον στην αρχαία και πρόσφατη παράδοση»

19801 30-10-2020  Πρόσκληση συμμετοχής στην συντονιστική επιτροπή και στην παιδαγωγική ομάδα των Ε.Θ.Δ.  του ΚΠΕ Στυλίδας – Υπάτης

Αίτηση συμμετοχής ΕΘΔ ΚΠΕ Στυλίδας – Υπάτης Γεωπεριβαλλοντικά

Αίτηση συμμετοχής ΕΘΔ ΚΠΕ Στυλίδας – Υπάτης  Κλιματικές αλλαγές

Πρόσκληση συμμετοχής στο Εθνικό Θεματικό Δίκτυο του ΚΠΕ Παρανεστίου- Υπάιθρια ζωή και Περιβαλλοντική εκπαίδευση.

Έγκριση ανανέωσης του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου – Χρυσοπράσινο φύλλο

Δραστηριότητες του ΕΘΔ Κάστρων με αφορμή το ιωβηλαίο της Επανάστασης του 1821

Προκήρυξη του σεμιναρίου με θέμα «Τα Πετρογέφυρα στο χρόνο» που οργανώνει το ΚΠΕ Μακρινίτσας.

Πρόσκληση σε διαδικτυακό διήμερο σεμινάριο του Δικτύου Π.Ε. «Τουρισμός και περιβάλλον» με τίτλο: «Φυσικοί κίνδυνοι και τουρισμός. Αντιμετώπιση και προστασία»

Προκήρυξη σεμιναρίου με θέμα “Τα βότανα στη ζωή μας” στο πλαίσιο του αντίστοιχου ΕΘΔ που συντονίζει το ΚΠΕ Μακρινίτσας

Πρόσκληση συμμετοχής σε τηλε-εσπερίδα του ΚΠΕ Καρπενησιου με θέμα “Σύγχρονες εξελίξεις και προοπτικές στην πανίδα της Ελλάδας”

Πρόσκληση συμμετοχής σε εξ αποστάσεως σεμινάριο του ΚΠΕ Στυλίδας-Υπάτης και Κιλκίς με θέμα: «Παλαιοπεριβάλλον – γεωμύθοι – γεωμυθολογικές ερμηνείες»