Ενημερώνουμε τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς, καθώς και τα μέλη ΕΕΠ και ΕΒΠ,  που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες αρμοδιότητάς μας ότι, η αίτηση υποψήφιων εκπαιδευτικών για την ειδική αγωγή και η αίτηση υποψήφιων μελών ΕΒΠ και ΕΕΠ αφορά τόσο στις προσλήψεις μόνιμου προσωπικού όσο και στις προσλήψεις αναπληρωτών.
Επομένως, όσοι δεν υποβάλλουν αίτηση στις προθεσμίες που προβλέπονται από τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ και του ΥΠΠΕΘ  δε θα συμπεριληφθούν στον πίνακα προσλήψεων μόνιμων και αναπληρωτών ειδικής αγωγής και μελών ΕΒΠ και ΕΕΠ από το σχολικό έτος 2019-20 κι εντεύθεν.
Παρακαλούμε να ενημερωθούν από τις διευθύνσεις των σχολικών μονάδων όλοι οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί και τα μέλη ΕΕΠ και ΕΒΠ.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι αιτήσεις εκπαιδευτικών για την ένταξη στους πίνακες της ειδικής αγωγής υποβάλλονται στη Διεύθυνση ΠΕ Πειραιά αυτοπροσώπως, στον 3ο όροφο και ώρες 09:00 έως 14:30 καθημερινά, έως 30/5/2019.
Οι αιτήσεις ΕΕΠ και ΕΒΠ υποβάλλονται στην ΠΔΕ Αττικής.

ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Για την προκήρυξη του ΑΣΕΠ πατήστε εδώ

Για την πρόσκληση του ΥΠΠΕΘ πατήστε εδώ

Για την αίτηση πατήστε εδώ