Αγαπητοί/ές συνάδελφοι/συναδέλφισσες,

Με την έναρξη της νέας χρονιάς βρισκόμαστε μπροστά σε νέες προκλήσεις, πιο έμπειροι, πιο αποφασισμένοι, με μεγαλύτερη διάθεση να προσφέρουμε και να δημιουργήσουμε.

«Με λογισμό και μ΄ όνειρο…», τώρα όσο ποτέ, θέτουμε νέους στόχους και επαναξιολογούμε τους παλιούς, αναθεωρώντας αξίες και ιδανικά, μέσα σε ένα διαρκώς μεταβαλλόμενο περιβάλλον.

Ας είναι το 2021 έτος χαράς, δημιουργίας και προώθησης ενός σχολείου ευτυχίας και εξωστρέφειας σε κάθε τομέα, με κάθε τρόπο, για κάθε μαθητή και εκπαιδευτικό μας.

Ας ανακαλύψουμε νέες μεθόδους συνέργειας, ενδυνάμωσης των λειτουργικών μας σχέσεων, αλληλοκατανόησης, προστασίας όσων βρίσκονται δίπλα μας και του εαυτού μας, έτσι ώστε να καταφέρουμε να μείνουμε στις επάλξεις δημιουργικοί και προπάντων υγιείς.

Με την ελπίδα ότι οι δυσκολίες υποχωρούν, εύχομαι ολόψυχα να βρούμε όλοι τη δύναμη να ανταποκριθούμε στα απαιτητικά μας καθήκοντα με όραμα και υπευθυνότητα.

Καλή – Ευτυχισμένη – Δημιουργική Χρονιά!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ι. ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΙ.Π.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ