Σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Π.Ε. Πειραιά δια του Υπεύθυνου Αγωγής Υγείας σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Π.Ε. Α’, Γ’, Δ’ και Δυτικής Αττικής, με τις Διευθύνσεις Δ.Ε. Γ’, Δ’ και Δυτικής Αττικής, δια των αντίστοιχων Υπευθύνων Αγωγής Υγείας και σε συνεργασία με το Πρόγραμμα Προαγωγής Αυτοβοήθειας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, συνδιοργανώνουν  Εισαγωγικό Σεμινάριο με θέμα: «Κριτικές Προσεγγίσεις της επιστήμης της Ψυχολογίας στην Πρόληψη και Αντιμετώπιση της Εξάρτησης, με έμφαση στον χώρο του Σχολείου».

Για περισσότερες πληροφορίες (θεματική σεμιναρίου, σκοποθεσία, φόρμα εγγραφής, χρόνος υλοποίησης,πλατφόρμα υλοποίησης) δείτε σχετικά το συνημμένο αρχείο.

Διαδικτυακό Σεμινάριο Αγωγής Υγείας “Κριτικές Προσεγγίσεις της Ψυχολογίας στην Πρόληψη & Αντιμετώπιση των Εξαρτήσεων με έμφαση στον χώρο του Σχολείου”