Καλωσορίζουμε στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά τους εκπαιδευτικούς που προσλήφθηκαν ως προσωρινοί αναπληρωτές πλήρους και μειωμένου ωραρίου με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου για το διδακτικό έτος 2020-2021 τα ονόματα των οποίων ανακοινώθηκαν την  04/03/2021 από το ΥΠΑΙΘ.

Οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία εντός δύο εργάσιμων ημερών από την επομένη της ημερομηνίας τοποθέτησής τους σε σχολική μονάδα, σύμφωνα με την απόφαση του  Διευθυντή Εκπαίδευσης ΠΕ Πειραιά. Η τοποθέτηση θα γίνει τη Δευτέρα 8 Μαρτίου και οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία από την Τρίτη 9 Μαρτίου έως και την Τετάρτη 10 Μαρτίου 2021 στη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους.

Τις μονάδες που πρέπει να δηλώσετε ηλεκτρονικά στο ΒΗΜΑ 3 μπορείτε να δείτε και παρακάτω αναλυτικά :

ΚΕΝΑ  ΓΕΝΙΚΗΣ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ Α ΠΕΙΡΑΙΑ  5-3-2021

ΚΕΝΑ  ΓΕΝΙΚΗΣ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ Β Γ ΠΕΙΡΑΙΑ  5-3-2021

ΚΕΝΑ  ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΕ70 ΠΕ60 Α Β Γ ΠΕΙΡΑΙΑ 5-3-2021

Παρακαλούμε εξαντλήστε όλες τις διαθέσιμες επιλογές σας στο ΒΗΜΑ 3 το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα και ώρα 09:00 π.μ. γιατί διαφορετικά το σύστημα θα σας τοποθετήσει στα εναπομείναντα κενά.

Παραθέτουμε για ενημέρωσή σας τις παρακάτω ΟΔΗΓΙΕΣ που παρακαλούμε να ακολουθηθούν πιστά καθώς και σχετικές διεκρινίσεις.

Τα έντυπα που αναφέρονται στις οδηγίες τα βλέπετε παρακάτω:

ΕΝΤΥΠΑ

01.ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ ΙΑΤΡΩΝ 2020 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

02.ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ ΙΑΤΡΩΝ 2020 ΕΒΠ ΕΕΠ

03.ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΣΥΝΑΦΕΙΑΣ 2020-21

04.ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2020-2021

05.ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ 2020-21

06.ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ 2020-21

07.ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ – ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ 2020-21

08.ΑΙΤΗΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΣΠΑ ΚΥΗΣΗΣ ΛΟΧΕΙΑΣ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ

09. ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΛΟΓΩ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ

Στις σχολικές μονάδες  θα πρέπει να μεταβείτε  προσκομίζοντας τα ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ ΙΑΤΡΙΚΑ δικαιολογητικά που αναφέρουμε αναλυτικά στις οδηγίες.

Παρακαλούμε  να ολοκληρωθεί  ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το βήμα 2 των αναλυτικών οδηγιών το αργότερο ως τη Δευτέρα 08-03-2021 ώστε να μπορεί να γίνει  έγκαιρα η προετοιμασία της  αναγγελίας πρόσληψής σας στο σύστημα ΕΡΓΑΝΗ.

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

Θέλοντας να προλάβουμε ερωτήματά σας όπως έδειξε η εμπειρία των προηγούμενων φάσεων προσλήψεων  στο helpdesk της υπηρεσίας διευκρινίζουμε :

1. Για το Ηλεκτρονικό Πρωτόκολλο (Βήμα 1) ακολουθήστε πιστά τις ΟΔΗΓΙΕΣ ιδίως σε ότι αφορά την ψηφιοποίηση και το μέγεθος των αρχείων και δοκιμάστε να στείλετε τα δικαιολογητικά σας το αργότερο ως το βράδυ της Δευτέρας 08-03-2021. Αν λάβετε αριθμό πρωτοκόλλου τότε και ΜΟΝΟ έχετε στείλει  τα δικαιολογητικά σας.

2. Για προβλήματα που άπτονται της λειτουργίας της ηλεκτρονικής πλατφόρμας ΚΑΙ ΜΟΝΟ  στέλνετε e-mail στο : helpdesk@dipe-peiraia.att.sch.gr

Για οποιαδήποτε άλλα θέματα σχετικά με τα δικαιολογητικά ή τις συμπληρώσεις στοιχείων επικοινωνείτε με τη ΔΙΠΕ Πειραιά  στο : mail@dipe-peiraia.att.sch.gr

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ – ΔΙΠΕ ΠΕΙΡΑΙΑ