Την Παρασκευή 04.02.2022 θα συνεδριάσει το ΠΥΣΠΕ Πειραιά με βασικά θέματα Ημερήσιας Διάταξης:

1. Γνωμοδότηση για χορήγηση άδειας άσκησης ιδιωτικού έργου με αμοιβή σε εκπαιδευτικούς Π.Ε.
  2. Γνωμοδότηση για αναγνώριση συνάφειας μεταπτυχιακών  τίτλων σπουδών εκπαιδευτικών Π.Ε.
  3. Εξέταση αιτήσεων μονίμων εκπαιδευτικών για αναγνώριση προϋπηρεσίας για μισθολογική ή/και βαθμολογική εξέλιξη.
  4. Αναγνώριση προϋπηρεσίας αναπληρωτών εκπαιδευτικών για μισθολογική εξέλιξη και κατάταξη σε Μ.Κ
  5. Εξέταση αίτησης εκπαιδευτικού για αλλαγή του τόπου άσκησης διοικητικού έργου.
  6. Πρόταση Αναπλήρωσης θέσης Υποδιευθυντή/Υποδιευθύντριας στο 2 ΔΣ Κορυδαλλού, λόγω απουσίας της Υποδιευθύντριας.
  7. Τροποποίηση ωραρίου Νηπιαγωγείου
  8. Γνωμοδότηση για αναγνώριση προϋπηρεσίας εκπαιδευτικών ιδιωτικών σχολείων για μισθολογική και βαθμολογική εξέλιξη.
  9. Γνωμοδότηση για αναγνώριση προϋπηρεσίας εκπαιδευτικών ιδιωτικών σχολείων κατ’ εφαρμογή της παρ. 24 του άρθρου 11 του π.δ 1/2003.
  10. Γνωμοδότηση για αναγνώριση συνάφειας Μεταπτυχιακών Τίτλων Σπουδών εκπαιδευτικών ιδιωτικών σχολείων.
  11. Πρόταση τοποθέτησης Αναπληρώτριας Προϊσταμένης σε κενωθείσα θέση στο 12 ΝΓ Πειραιά, κατόπιν της Αρ. Πράξης 01/21-01-2022 Απόφασης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης περί απαλλαγής στελεχών από τα καθήκοντά τους.