Στο πλαίσιο προστασίας της δημόσιας υγείας και περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού, η εξυπηρέτηση του κοινού από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, συμπεριλαμβανομένου του εκπαιδευτικού προσωπικού των σχολικών μονάδων αρμοδιότητας μας, έως και 04/10/2020 θα γίνεται με τους εξής τρόπους:

(α)Αυτοπρόσωπη παρουσία στην έδρα της Υπηρεσίας μόνο για την κατάθεση δικαιολογητικών στο Πρωτόκολλο στον 3ο όροφο. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική κατά την παραμονή στους χώρους της Διεύθυνσης.

(β) Αποστολή ηλεκτρονικής αλληλογραφίας στην ηλεκτρονική διεύθυνση της Υπηρεσίας mail@dipe-peiraia.att.sch.gr.

(γ)Υποβολή αίτησης μέσα από την ιστοσελίδα dipe-peiraia.att.sch.gr, στην επιλογή ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ με τη χρήση των προσωπικών κωδικών taxisnet.

(δ) Κατόπιν προγραμματισμένου ραντεβού, για εξαιρετικές περιπτώσεις, ως ακολούθως:

1.Για θέματα αρμοδιότητας Τμήματος Α’ Διοικητικού (ιδιωτικά, τίτλους σπουδών, μεταβολές σχολικών μονάδων, εξοπλισμός, διοικητικά θέματα, κλπ) κατόπιν επικοινωνίας στο e-mail: tmdth@dipe-peiraia.att.sch.gr και στο τηλέφωνο 210 41 77 573.

2.Για θέματα αρμοδιότητας Τμήματος Β’ Οικονομικού (μισθοδοσία, υπερωρίες, οδοιπορικά, κλπ), κατόπιν επικοινωνίας στο e-mail: misthpepeir@sch.grκαι στο τηλέφωνο 210 41 24 516.

3.Για θέματα αρμοδιότητας Τμήματος Γ’ Προσωπικού (άδειες, ΠΥΣΠΕ, ΕΣΠΑ, μητρώο, αρχείο, μεταβολές εκπαιδευτικών, κλπ) κατόπιν επικοινωνίας στο e-mail: tmgpros@dipe-peiraia.att.sch.gr και στο τηλέφωνο 210 41 10 134.

4.Για θέματα αρμοδιότητας Τμήματος Δ’ Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών (myschool, e-data, κλπ), κατόπιν επικοινωνίας στο e-mail: ntech@dipe-peiraia.att.sch.gr και στο τηλέφωνο 210 42 24 918.

5.Για θέματα αρμοδιότητας Τμήματος Ε’ Εκπαιδευτικών Θεμάτων (εγγραφές, Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα, κλπ), κατόπιν επικοινωνίας στο e-mail: tmekp@dipe-peiraia.att.sch.gr και στο τηλέφωνο 210 42 26 859.

Για οποιαδήποτε τροποποίηση θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση.

Ο Διευθυντής Π.Ε. Πειραιά

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ